Grand Theft Auto 3

Grand Theft Auto 3 1.3.5

Stare dobre GTA 3 z PC po dziesięciu latach ląduje na iPhone i iPad

Zalety

  • Kultowa gra z konsol i PC na iPhone i iPad
  • Gangsterskie życie
  • Mroczny klimat Libery City

Wady

  • Działa tylko na iPhone 4, iPhone 4S, iPad 1 i 2 oraz iPod Touch 4th
  • Problemy z precyzyjnym sterowaniem

Doskonały
9

Grand Theft Auto 3 to kultowa gra akcji. GTA 3 na komputerach PC była rewolucją i wielki hitem. Po dziesięciu latach od wydania gry, Rockstar Games prezentuje GTA 3 na iPhone i iPad. Teraz karierę gangstera z Liberty City możemy przeżywać wszędzie tam, gdzie mamy urządzenia z iOS.

Dziesięć lat GTA 3


Grand Theft Auto III to gra, której zaprawionym graczom przedstawiać nie trzeba. Jako początkujący gangster zaczynamy naszą karierę w Liberty City. Przed nami stoi otworem spore miasto wraz ze swymi mieszkańcami i rywalizującymi gangami. Teraz nie robi to wielkiego wrażenia, ale trzeba pamiętać o tym, kiedy Grand Theft Auto 3 ujrzała światło dzienne. Grę wydano w październiku 2001 roku na konsolę PlayStation 2 i maju 2002 na Windows PC. Posiadacze konsol Xbox musieli czekać do listopada 2003 roku. Dziesięć lat temu GTA 3 była szczytem technicznych możliwości gier wideo i wymagała mocnego peceta lub konsoli. Teraz w GTA 3 możemy zagrać na przystanku autobusowym lub w poczekalni do dentysty, wyjmując iPhone z kieszeni.

Jak wygląda rozgrywka w Grand Theft Auto 3 na iPhone i iPad?


GTA 3 trzyma się całkiem dobrze! Oczywiście sama fabuła i przedstawiony świat nie robi takiego wrażenia bo w gangstera zabawialiśmy się już wielokrotnie w kolejnych grach z serii GTA, takich jak GTA Vice City, czy GTA San Andreas. Na iPhone i iPad mogliśmy też zagrać już w niejeden symulator gangsterskiego życia, by wymienić pierwszy z brzegu Gangstar Rio. Klimat oryginalnego starego GTA 3 jest jednak niepowtarzalny. To czuć w Grand Theft Auto 3 na iPhone i iPad. Nowe gry na iOS mogą mieć co prawda lepszą grafikę, ale grafika to nie wszystko. Uroku temu wydaniu GTA 3 dodaje też połączenie czarni i bieli ze złotymi elementami wykorzystane w menu i graficznych przerywnikach.

Jedyny problem jaki możemy mieć z GTA 3 na iPhone i iPad, oprócz tego, że gra wciąga, to sterowanie. Przyciski wyświetlane na ekranie możemy poprzenosić w wygodne dla nas miejsce. Nic to jednak nie pomoże jeśli wyjedziemy palcem poza obszar reagowania przycisku. Przy tak wrażliwych na uszkodzenia pojazdach jakie mamy w GTA 3, brak precyzji może być krytyczny dla wykonania danej misji.

Grand Theft Auto 3

Download

Grand Theft Auto 3 1.3.5

Opinie użytkowników o Grand Theft Auto 3

Sponsorowany×