Yahoo Mail

Yahoo Mail

Poczta Yahoo! na Androidzie

Yahoo Mail to aplikacja, która zapewni Ci szybki i łatwy dostęp do Twojego konta e-mailowego przez urządzenie mobilne z Androidem. Już nie musisz w tym celu wchodzić na stronę internetową.

Zobacz pełny opis

Zalety

  • Dobrze zaprojektowany interfejs
  • Różnorodność motywów
  • Umożliwia dostęp do innych usług Yahoo

Wady

  • Filtr spamów nie jest zbyt dobry
  • Czasem wolno działa

Dobry
7

Yahoo Mail to aplikacja, która zapewni Ci szybki i łatwy dostęp do Twojego konta e-mailowego przez urządzenie mobilne z Androidem. Już nie musisz w tym celu wchodzić na stronę internetową.

Czego się możesz spodziewać

Aplikacja Yahoo Mail jest darmowa i wspiera powiadomienia, co oznacza, że natychmiast dowiesz się, gdy otrzymasz nowego e-maila.

Yahoo Mail na Androida to prosty lecz kompletny program: umożliwia szybki dostęp do Twoich folderów (takich jak odebrane, wersje robocze, wysłane czy spam), dostęp do książki adresowej, tworzenie nowych wiadomości i załączanie do nich zdjęć lub plików. Możesz także użyć klienta Yahoo Mail na Androida aby uporządkować wiadomości w foldery – dzięki aplikacji jest to o wiele łatwiejsze zadanie niż podczas korzystania z internetowej wersji Yahoo Mail.

Dodatkową zaletą aplikacji jest możliwość dodania wielu kont na Yahoo, dzięki czemu możesz się swobodnie poruszać między nimi.

Oprócz możliwości wysłania poczty, Yahoo Mail posiada bardzo przydatną sekcję 'Apps', w której możesz przeczytać wiadomości lub sprawdzić pogodę z poziomu aplikacji.

Wygląda bardzo dobrze

Nawigacja w Yahoo Mail jest bardzo wygodna. Interfejs aplikacji jest czytelny i dobrze zorganizowany. Podobnie jak w aplikacji Gmail na Androida, foldery i opcje zlokalizowane są w panelu po prawej stronie, a lista otrzymanych wiadomości znajduje się tuż obok. Wystarczy dotknąć nagłówek wiadomości i e-mail zostanie wyświetlony w oknie podglądu po prawej stronie. Inne opcje, takie jak odpowiedź, kosz, blokowanie czy oznaczanie gwiazdkami ulokowane są na dole okienka wiadomości.

Znakomitą rzeczą w Yahoo Mail jest wsparcie dla motywów, które aplikacja odziedziczyła po swojej wersji internetowej. Mamy do wyboru kilkanaście cieszących oko wzorów w różnych kolorach, dzięki czemu możesz dostosować wygląd swojego e-maila do własnego gustu lub potrzeb.

Yahoo Mail jest programem dobrze zoptymalizowanym na tablety z Androidem, dzięki czemu korzystanie z aplikacji jest również bardzo wygodne na tych urządzeniach.

Jednak pod płaszczykiem tego przyjemnego, atrakcyjnego interfejsu aplikacja skrywa również pewne niedogodności. Na przykład skuteczność filtru spamów jest cokolwiek wątpliwa. Często zdarzało mi się znajdować prawdziwe wiadomości w folderze ze spamem, podczas kiedy faktyczny spam zaśmiecał mi skrzynkę. W mojej opinii, Yahoo Mail ma o wiele większe trudności z radzeniem sobie ze spamem niż Gmail czy Outlook, i wielu użytkowników zgłaszało ten problem na stronie Yahoo Mail w Google Play.

Inną frustrującą cechą aplikacji jest ciągłe jej odświeżanie podczas poruszania się po skrzynce, w celu sprawdzenia, czy nie pojawiły się nowe wiadomości. Czasem musisz odczekać kilka sekund, aż aplikacja się odświeży, co w nowoczesnych klientach poczty jest nie do zaakceptowania.

Co nowego w wersji 4.0.2?

Najnowsza wersja Yahoo Mail na Androida daje Ci dostęp do różnych usług Yahoo, które pozwolą Ci być na bieżąco z wszelkimi nowościami. Możesz więc z poziomu aplikacji przeglądać wiadomości, sprawdzać pogodę, poznać wyniki sportowe, oglądać wideo i dużo, dużo więcej. Jest to przydatny sposób, by być zawsze dobrze poinformowanym, tak jak to ma miejsce w przypadku użytkowników Google Now.

Czy warto porzucić Gmail dla Yahoo Mail?

Jeżeli obecnie korzystasz z Gmaila, to uważam, że Yahoo Mail nie jest na tyle dobrą aplikacją, aby warto to zmieniać. Jest ona co prawda dobrze zaprojektowana i posiada sporo przydatnych funkcji, ale filtr spamu jest dość kiepski, i w dodatku zdarzają się jej problemy z działaniem.

Opinie użytkowników o Yahoo Mail

  • według Anonymous

    taka sobie aplikacja jest.
    poco mi to jest głupie ttl jest i poco numer telefonu do rejestracji.   Więcej

Sponsorowany×